Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Domowa maseczka do cery trądzikowej

Uroda Data publikacji - 4 listopada 2020 Autor - Redakcja e-damskietorebki.pl

Domowe kosmetyki pod względem działania spokojnie mogą równać się z tymi drogeryjnymi, a czasem nawet i z tymi aptecznymi, nazywanymi dermokosmetykami. Jeśli ktoś nie chce więc używać na swojej skórze chemii, może sam tworzyć dla siebie produkty pielęgnacyjne. Taka domowa maseczka do cery trądzikowej nie jest wcale trudna w przygotowaniu. Oczywiście można ją wykonać na wiele różnych sposobów. Na początek warto wypróbować ten, który opiera się głównie na jednym produkcie – jajku.

Jajko w pielęgnacji

A mówiąc dokładniej, opiera się on wyłącznie na białkach jaj. Wykonana z nich maseczka do twarzy jest tym samym bardzo prosta, ale to nie znaczy, że nie działa, bo działa świetnie. Jak ją zatem wykonać? Białka trzeba oczywiście oddzielić od żółtek, a następnie ubić je przy pomocy widelca bądź miksera na sztywną pianę. Taką piankę należy następnie nałożyć na oczyszczoną i wysuszoną skórę twarzy. Kosmetyk powinien pozostać na niej przez przynajmniej dwadzieścia minut, aby mógł zadziałać na głębsze warstwy skóry. Po tym czasie należy go delikatnie ściągnąć, a pozostałości zmyć ciepłą wodą. Domowe maseczki do cery trądzikowej trzeba wykonywać przynajmniej raz w tygodniu.

Domowa maseczka do cery trądzikowej

Jakich efektów można się jednak dokładnie spodziewać po zastosowaniu maski wykonanej z białek jaj? Otóż już po jednym zabiegu skóra powinna stać się bardziej napięta i elastyczna. Prawdopodobnie też dojdzie do wyrównania jej kolorytu i wygładzenia jej powierzchni. Maseczka do cery trądzikowej z białej jaj działa zresztą nie tylko na same zmiany trądzikowe, ale również i na blizny. Jej właściwości przypominają właściwości lekkich peelingów. Maska naprawdę więc pomaga, ale tylko wtedy, gdy używa się jej w miarę systematycznie, czyli przynajmniej raz na tydzień bądź dwa.

Jeżeli jednak ktoś nie ma czasu albo ewidentnej ochoty na tworzenie jakichkolwiek domowych kosmetyków, zawsze może oczywiście sięgnąć po maseczki do cery trądzikowej z drogerii bądź apteki. Niektóre z nich też całkiem nieźle radzą sobie z leczeniem wyprysków, zaskórników i innych niedoskonałości.

Redakcja e-damskietorebki.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu mody, urody, zdrowia oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

hydrolizowany kolagen