Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Stylizacja ubraniowa- czynnik, który ewidentnie wpływa na klimat panujący między uczestnikami pierwszej randki

Lifestyle Data publikacji - 28 sierpnia 2020 Autor - Redakcja e-damskietorebki.pl


Pierwsza randka to szczególna chwila. To także moment, w którym należy bardziej niż kiedykolwiek przejmować się różnymi drobiazgami i ubiorem, bo od tego zależy ogólna ocena i czy w ogóle będą jeszcze kolejne spotkania.

O czym należy pamiętać na pierwszej randce?

Po pierwsze, by mieć świeży oddech. W tym celu warto nie tylko dokładnie wyszczotkować zęby i użyć płynu do płukania jamy ustnej, lecz warto zabrać ze sobą gumę do żucia. Po drugie powinno się zadbać o fryzurę. Ona musi być schludna, a włosy umyte i pachnące.

Antyperspirant to kolejna rzecz, o której nie powinni zapominać zakochani obojga płci. Intensywny pot to okoliczność, która potrafi zabić cały romantyczny nastrój. Przed pierwszą randką należy absolutnie wziąć ze sobą gotówkę. W końcu nie wiadomo, jak zachowa się ta druga strona i czy każdy nie będzie musiał płacić za siebie z osobna.

Co jeszcze liczy się na pierwszej randce?

A choćby maniery. Panowie muszą przepuszczać swoją sympatię w drzwiach. Mile widziane są też kwiaty i odsuwanie krzesełka damie, aby na nim usiadła. Z kolei panie muszą nie przerywać swojemu rozmówcy. Mogą także podać mu rękę na powitanie albo przynajmniej skierować w jego stronę kilka miłych słów, aby poczuł się mniej spięty i stremowany.

Panie oczywiście, jeśli partner się na to zgodzi, mogą wybrać mu potrawę, którą zje z głównego menu. Do dobrych obyczajów zaliczane jest również to, aby obie strony utrzymywały stały kontakt wzrokowy. Jest to istotne, bo w praktyce oznacza, iż obie strony słuchają się nawzajem i panuje podczas randki atmosfera sprzyjająca zacieśnianiu więzi.

Jak się ubrać na pierwszą randkę?

W przypadku panów sprawa jest nieco mniej zagmatwana. Wystarczą materiałowe spodnie, jakaś elegancka koszula, no i pantofle. Gdy chce się, aby pierwsza randka była bardziej uroczysta- można włożyć garnitur, krawat lub muchę. W kwestii tych dwóch ostatnich panuje duża dowolność. W przypadku pań ubiór jest rzeczą nieco bardziej problematyczną. One muszą znaleźć złoty środek. Chodzi o to, iż nie mogą się ubrać zbyt wyzywająco, bo na pewno nie tego oczekuje od nich druga strona.

Jednak nie powinny także wyglądać niczym szare myszki, gdyż takim wyglądem nie wzbudzą zainteresowania partnera. Kompromisem między obiema wersjami wydaje się biała bluzka, spodnie oraz ładny, stonowany kolorystycznie żakiet. Do tego szpilki i gustowna torebka w zupełności wystarczą. Panie nie powinny przesadzać również z makijażem. Za ostry może zniszczyć nawet najlepszą stylizację. Dlatego też nie wolno z nim pójść za daleko. Pierwsza randka to nie czas na makijażowe wpadki.

Redakcja e-damskietorebki.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu mody, urody, zdrowia oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka