Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jakie kwiaty wybrać na balkon?

Lifestyle Data publikacji - 23 lipca 2021 Autor - Redakcja e-damskietorebki.pl

Urządzenie balkonu, szczególnie niewielkiego, to prawdziwe wyzwanie. Trudno stworzyć tam prawdziwy ogród botaniczny, ponieważ nie wszystkie rośliny mogą być uprawiane w tych samych warunkach. Chodzi między innymi o nasłonecznienie, które odgrywa ogromną rolę w prawidłowym rozwoju kwiatów. Jest jednak kilka gatunków roślin, które idealnie sprawdzą się na balkonie – niezależnie od jego usytuowania. Które to kwiaty?

Tradycja

Tradycyjną rośliną, jaką znajdziecie na wielu balkonach, jest surfinia. To uniwersalny kwiat, wyróżniający się kwitnieniem przez cały sezon. Wymaga jedynie dobrego nawożenia i okresowego nawadniania, aby przez długi czas zdobił balkon. Co więcej, surfinie dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego też można niemal dowolnie zaaranżować przestrzeń, dopasowując ją do własnych oczekiwań estetycznych. Osobom chcącym stworzyć zieloną enklawę na balkonie, polecamy kaskadowe ułożenie surfinii. Umożliwiają to specjalne kwietniki, w których zakupie pomoże pożyczka bez BIK.

Innym rozwiązaniem jest fuksja. To kwiaty, które doskonale sprawdzają się na balkonach. Można zdecydować się na wersję zwisającą. Jest to idealne rozwiązanie na naturalną osłonę przed wzrokiem sąsiadów. Wystarczy kilka doniczek z fuksjami ustawić obok siebie lub też zawiesić na przykład na suficie, by uzyskać oryginalną ozdobę balkonu. Pamiętajcie jednak, że fuksja sprawdzi się w miejscach o umiarkowanym nasłonecznieniu, dlatego też, jeśli balkon ma ekspozycję południową, trudno będzie utrzymać te rośliny w dobrej kondycji podczas upalnego lata.

Pielęgnacja roślin

Niezależnie, jakie kwiaty wybierzecie, należy pamiętać o ich właściwej pielęgnacji. Podstawowym zabiegiem jest podlewanie. Do tej kwestii podchodźcie ostrożnie, stosując się do zaleceń, jakie przekaże wam sprzedawca. Niektóre kwiaty wymagają dużej wilgotności, inne natomiast preferują warunki suche. Prawdziwym problemem jest zadbanie o kondycję roślin podczas naszej nieobecności w domu, co w sezonie letnim, jest częste. Jak zapewnić kwiatom odpowiednią wilgotność?

Rozwiązań jest co najmniej kilka. Pierwszym i najpowszechniejszym jest zaangażowanie kogoś z rodziny lub sąsiada do podlewania roślin. Jeśli nie macie takiej możliwości, warto wyposażyć się w systemy nawadniające, które kupicie z pomocą pożyczki bez BIK. Ich zadaniem jest dostarczanie kwiatom wody w optymalnej ilości.

Redakcja e-damskietorebki.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu mody, urody, zdrowia oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka