Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Kwas hialuronowy – kiedy widać efekty?

Lifestyle Data publikacji - 26 września 2020 Autor - Redakcja e-damskietorebki.pl


Upływający czas nieuchronnie daje o sobie znać, odbijając się echem na naszej sprawności, szybkości czy chociażby wyglądzie. To ostatnie, bolesne jest szczególnie dla kobiet.
Zauważając pierwsze oznaki starzenia, chcąc zatrzymać tykający zegar decydują się na ingerowanie w wygląd zabiegami estetycznymi. Zdecydowanym ulubieńcem wielu Pań jest kwas hialuronowy. Niektóre kobiety nadal nie są przekonane do tej formy ingerencji w wygląd, jednak te które zdecydowały się na zabieg za jego pomocą – nie zamieniłyby go n nic innego.

Kwas hialuronowy

Weźmy pod lupę ten oto kwas, z roku na rok rośnie grono zwolenniczek tego wypełniacza. Jego ogromnym plusem jest fakt, iż występuje naturalnie w organizmie, dzięki czemu nie jest to ingerencja środka o nieznanym nam przeznaczeniu a jedynie uzupełnienie braków naturalnym wypełniaczem. Podstawową jego funkcją jest wiązanie wody, sprawia ono iż skóra jest odpowiednio napięta i nawilżona. Z wiekiem, ilość naturalnego kwasu maleje, czego następstwem jest pojawienie się, np. zmarszczek.
Z związku z tym, iż jest od naturalnym składnikiem występującym w skórze, po jakimś czasie po prostu samoistnie się wchłania. Trzeba więc powtarzać taki zabieg mniej więcej od 6 do 12 miesięcy.

Kwas hialuronowy kiedy widać efekty?

Zaletą tego wypełniacza jest także czas po jakim widoczne są pełne efekty. Te pierwsze, widać już chwilę po zakończeniu zabiegu. Potrzebny jest jeszcze jedynie czas na wygojenie się opuchlizny, trwa to zazwyczaj około pięciu dni. Po tym czasie powinnyśmy już mieć stu procentowy obraz naszego nowego wyglądu. Aby efekt był zamierzony i utrzymywał się jak najdłużej – w dniu zabiegu odradza się wykonywania intensywnej aktywności fizycznej czy narażania organizmu na wahania termiczne, chociażby w saunie.

O czym warto pamiętać?

Przede wszystkim – wybór odpowiedniej osoby, która wykona zabieg. To kluczowa kwestia, jeśli chcemy uzyskać zamierzony efekt. Na rynku dostępnych jest wielu pseudo specjalistów, którzy jedyne co mogą nam zrobić to krzywdę. Nie oszczędzajmy na cenie zabiegu, musi być estetycznie i profesjonalnie.

Należy wiedzieć, iż nie wszyscy mogą pozwolić sobie na takie cofnięcie czasu. jak podczas każdej ingerencji w nasze zdrowie czy wygląd, w pierwszej kolejności trzeba być pewnym, że nie stanie nam się krzywda. Przeciwskazania mają przede wszystkim kobiety w ciąży, jak i karmiące piersią. Pacjenci przewlekle chorujący na schorzenia nowotworowe a nawet osoby przeziębione powinny mieć się w tej kwestii na baczności.

Redakcja e-damskietorebki.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu mody, urody, zdrowia oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka