Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jaki wybrać materac dla dziecka?

Lifestyle Data publikacji - 17 lipca 2021 Autor - Redakcja e-damskietorebki.pl
materac dla dziecka

Odpowiedni materac dla dziecka ma bardzo istotne znaczenie dla jego zdrowia oraz spokojnego snu. W przypadku dzieci najbardziej odpowiedni jest materac o średniej twardości.

Co znajdziesz w artykule?

  • Idealny stopień twardości materacu
  • Materiał, z którego wykonany jest materac
  • Wymiary materaca dla niemowlaka
  • Materac dla dziecka w wieku przedszkolnym

Idealny stopień twardości materacu

Zbyt miękki materac nie podtrzymuje dla niego niewygodny. Idealny materac dopasowuje się do ciężaru i kształtu ciała dziecka. Z uwagi na fakt, że dzieci zazwyczaj zmieniają wielokrotnie pozycję podczas spania, idealny dla nich materac powinien więc być dość elastyczny. Dostępne na rynku materace o różnym stopniu twardości na przebiegu swojej długości są odpowiednie dla osób dorosłych, natomiast w przypadku dzieci i ich intensywnego wzrostu oraz ruchliwości również podczas snu, nie sprawdzają się dobrze i nie spełniają swojej funkcji prawidłowo.

Materiał, z którego wykonany jest materac

Istotnym parametrem dziecięcego materaca jest wykonanie go z materiałów przyjaznych dzieciom. Powinno to być potwierdzone posiadaniem stosowanego certyfikatu przez producenta materaca.
Materac nie może on zawierać substancji uczulających, zwiększających ryzyko alergii. Materace dziecięce powinny mieć również możliwość zdjęcia i wyprania w wysokiej temperaturze zewnętrznego ochraniacza. Umożliwia to skuteczną sterylizację. Dodatkowym zabezpieczeniem dziecięcych materacy przed zabrudzeniem i zniszczeniem są możliwe do nabycia ochronne pokrowce. Można je dopasować w zależności od wielkości materaca.
Na rynku dostępne są różnorodne materace, w tym: wykonane z pianki, z wkładem gryczanym, matą kokosową, lateksowe oraz sprężynowe.

Materace piankowe

Materace piankowe są dość tanie i powszechnie stosowane. Ich zaletą jest sprężystość i dość duża wytrzymałość oraz dobra cyrkulacja powietrza.

Materace z wkładem

Materace z wkładem z łuski gryczanej wykazują jeszcze lepszą cyrkulację powietrza w porównaniu z tradycyjnymi materacami piankowymi. Łuska gryczana zapewnia ochronę przed roztoczami kurzu domowego oraz innymi organizmami chorobotwórczymi. Te właściwościowi łuski wykorzystywane są w produkcji materaców przeciwodleżynowych.

Mata kokosowa

Mata kokosowa w materacach zwiększa sztywność i poprawia cyrkulację powietrza. Posiada również właściwości antybakteryjne.

Materac lateksowy

Materac lateksowy wykonany jest z elastycznego i przewiewnego materiału. Materace lateksowe są trwałe i wytrzymałe na uszkodzenia. Dodatkowo, polecane są małym alergikom, ponieważ lateks ma właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. To sprawia, że w jego wnętrzu nie rozwijają się roztocza kurzu domowego.

Materace sprężynowe

Materace sprężynowe przeznaczone są dla dzieci starszych oraz osób dorosłych. W nowoczesnych materacach sprężyny umieszczone są w pojedynczych woreczkach, co umożliwia ich płynny i niezależny od siebie ruch.

materac dziecięcy

Wymiary materaca dla niemowlaka

Ostatnim aspektem, na który warto zwrócić uwagę, są wymiary materaca dla niemowlaka. Standardowe wymiary to 70×140 cm, ale istnieją także mniejsze lub większe opcje, w zależności od preferencji i rozmiarów łóżeczka. Ważne jest, aby materac odpowiednio pasował do łóżeczka, aby zapewnić komfortowe warunki snu dla dziecka.

Materac dla dziecka w wieku przedszkolnym

Kiedy dziecko dorasta, nadchodzi czas na wymianę łóżeczka na większe. W wieku przedszkolnym, dzieci potrzebują odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa i stawów, aby mogły się prawidłowo rozwijać. Wybór materaca dla dziecka w wieku przedszkolnym wymaga uwzględnienia kilku czynników.

Redakcja e-damskietorebki.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu mody, urody, zdrowia oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka