e-damskietorebki.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

materac dla dziecka
Lifestyle

Materac dla dziecka

Odpowiedni materac dla dziecka ma bardzo istotne znaczenie dla jego zdrowia oraz spokojnego snu. W przypadku dzieci najbardziej odpowiedni jest materac o średniej twardości. Zbyt miękki materac nie podtrzymuje dla niego niewygodny. Idealny materac dopasowuje się do ciężaru i kształtu ciała dziecka. Z uwagi na fakt, że dzieci zazwyczaj zmieniają wielokrotnie pozycję podczas spania, idealny dla nich materac powinien więc być dość elastyczny. Dostępne na rynku materace o różnym stopniu twardości na przebiegu swojej długości są odpowiednie dla osób dorosłych, natomiast w przypadku dzieci i ich intensywnego wzrostu oraz ruchliwości również podczas snu, nie sprawdzają się dobrze i nie spełniają swojej funkcji prawidłowo.
Istotnym parametrem dziecięcego materaca jest wykonanie go z materiałów przyjaznych dzieciom. Powinno to być potwierdzone posiadaniem stosowanego certyfikatu przez producenta materaca.
Materac nie może on zawierać substancji uczulających, zwiększających ryzyko alergii. Materace dziecięce powinny mieć również możliwość zdjęcia i wyprania w wysokiej temperaturze zewnętrznego ochraniacza. Umożliwia to skuteczną sterylizację. Dodatkowym zabezpieczeniem dziecięcych materacy przed zabrudzeniem i zniszczeniem są możliwe do nabycia ochronne pokrowce. Można je dopasować w zależności od wielkości materaca.
Na rynku dostępne są różnorodne materace, w tym: wykonane z pianki, z wkładem gryczanym, matą kokosową, lateksowe oraz sprężynowe.
Materace piankowe są dość tanie i powszechnie stosowane. Ich zaletą jest sprężystość i dość duża wytrzymałość oraz dobra cyrkulacja powietrza.
Materace z wkładem z łuski gryczanej wykazują jeszcze lepszą cyrkulację powietrza w porównaniu z tradycyjnymi materacami piankowymi. Łuska gryczana zapewnia ochronę przed roztoczami kurzu domowego oraz innymi organizmami chorobotwórczymi. Te właściwościowi łuski wykorzystywane są w produkcji materaców przeciwodleżynowych.
Mata kokosowa w materacach zwiększa sztywność i poprawia cyrkulację powietrza. Posiada również właściwości antybakteryjne.
Materac lateksowy wykonany jest z elastycznego i przewiewnego materiału. Materace lateksowe są trwałe i wytrzymałe na uszkodzenia. Dodatkowo, polecane są małym alergikom, ponieważ lateks ma właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. To sprawia, że w jego wnętrzu nie rozwijają się roztocza kurzu domowego.
Materace sprężynowe przeznaczone są dla dzieci starszych oraz osób dorosłych. W nowoczesnych materacach sprężyny umieszczone są w pojedynczych woreczkach, co umożliwia ich płynny i niezależny od siebie ruch.

spadental.pl