Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak dobrać okulary do twarzy?

Lifestyle Data publikacji - 22 sierpnia 2020 Autor - Redakcja e-damskietorebki.pl


Gdy wzrok zaczyna płatać figle, a ręka z kartką okazuje się za długa albo za krótka, mamy dwa wyjścia, by funkcjonować normalnie – nosić okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Nawet jeśli ktoś zdecyduje się na drugi wariant, każdy okulista mu zaleci, by okulary w zapasie też miał. Po części dlatego, by oko mogło od soczewki odpocząć, a po części dlatego, że np. podczas zapalenia spojówek szkieł się założyć nie da.

Okulary korekcyjne to nie koniec świata

Dobrze dobrane okulary niczego nie ujmują w wyglądzie twarzy – wręcz przeciwnie – sprawiają, że wygląda ona interesująco, atrakcyjnie. Osoby, które maja dobrze dobrane oprawki, które harmonijnie współgrają z rysami twarzy, odbierane są jako inteligentne, godne zaufania.

Dobór okularów do twarzy

Wybór oprawek w sklepach optycznych przyprawia o zawrót głowy. Wzorów, fasonów i kolorów jest tak wiele, że często nie wiadomo, w którym kierunku najpierw ruszyć. Jeśli ktoś nie wie, czego tak naprawdę szuka, może zaufać pracownikom sklepu i zdać się na ich podpowiedzi. Warto jednak wiedzieć, że posiadaczom twarzy:
– okrągłej (proporcja między szerokością i długością jest zbliżona, okrągły kształt brody, wydatne kości policzkowe) zaleca się oprawki kanciaste, prostokątne lub z krawędziami uniesionymi do góry w kierunku skroni,
– owalnej (właściwe proporcje, podbródek delikatnie węższy niż czoło) najlepiej będzie w kwadratowych lub prostokątnych oprawkach, których rozmiar będzie taki sam jak obrys twarzy lub minimalnie większy,
– kwadratowej (szerokie czoło, mocno zarysowana i szeroka szczęka) polecane są okulary bez oprawek lub oprawki o lekko zaokrąglonym, miękkim kształcie,
– trójkątnej (szerokie czoło zwężające się w kierunku bardzo wąskiego podbródka, mocno zarysowane kości policzkowe) zaleca się oprawki o zaokrąglonych kształtach (dolne krawędzie), z delikatną obwódką lub modele bez ramek.
Ważny jest również dobór koloru oprawek do sposobu życia, płci, wieku, wyglądu np. twarz drobna, o ciemnej karnacji będzie niedobrze wyglądała w ciemnych i grubych oprawkach, sprawi, że twarz optycznie wyda się smutna i jeszcze mniejsza.

Noszenie okularów powinno być komfortowe – osoba, która je zakłada nie powinna ich czuć ani na nosie, ani na uszach. Powinna w nich się dobrze czuć. Okulary powinny odzwierciedlać charakter i osobowość danej osoby, dlatego podczas doboru okularów, warto spędzić w salonie optycznym dłuższą chwilę, poeksperymentować i znaleźć takie, które spełnią wszystkie wymagania. Nie warto w tym wypadku ślepo podążać za modą.

Redakcja e-damskietorebki.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu mody, urody, zdrowia oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka