Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak ładnie podkreślić twarz w kształcie serca?

Lifestyle Data publikacji - 28 września 2020 Autor - Redakcja e-damskietorebki.pl


Posiadanie wiedzy o kształtach przydaje się nie tylko na geometrii. Świadomość o typach sylwetki czy o kształcie twarzy jest bardzo istotna przy wyborze odpowiedniego stroju, makijażu czy fryzury. Przy odpowiednim dopasowaniu kroju ubrań, kolorów w makijażu i cięcia lub też upięcia włosów można się odmłodzić czy też po prostu wyglądać korzystniej. A jak wszyscy wiemy, każdy chce wyglądać jak najlepiej.

Jak rozpoznać kształt twarzy?

Rozróżnia się kilka podstawowych kształtów twarzy, które mają charakterystyczne cechy:
1.Twarz okrągła – twarz pełna, zaokrąglona bez wyraźnie zaznaczonych kości policzkowych czy podbródka. Potocznie nazywana również bywa pucołowatą.
2. Twarz kwadratowa – podobna do okrągłej, ale z wyraźnie zaznaczoną żuchwą. Charakteryzuje się również dość szerokim i niskim czołem.
3. Twarz owalna – można ją rozpoznać po tym, iż jest znacznie dłuższa niż szersza.
4. Twarz prostokątna – bardzo podobna do owalnej, jednak z mocniej zarysowaną szczęką, charakterystyczne jest dla niej wysokie czoło.
5. Twarz w kształcie diamentu – przypomina owalną, jednak podbródek i czoło są widocznie węższe, twarz wydaje się bardziej kanciasta. Układa się, zaczynając od linii uszy do brody, w kształt trójkąta.
6. Twarz w kształcie serca – twarz jest szersza w okolicy czoła, a węższa przy podbródku. Czoło jest dość szerokie i wysokie, a podbródek wyrazisty, dość mocno wystający. Mocno zaznaczone są również wysokie kości policzkowe. Potocznie jest nazywana twarzą trójkątną.
Analizy można dokonać samemu w domu do lustra lub patrząc na zdjęcie. Można jednak udać się do salonu kosmetycznego albo do dobrego sklepu kosmetycznego, w którym pracujące osoby będą mieć odpowiednie przeszkolenie, które pomoże szybciej i łatwiej rozpoznać kształt twarzy. Przy poszukiwaniu charakterystycznych cech należy mieć świadomość, że typy często tworzą miks i może się okazać, że nie będzie można jednoznacznie określić kształtu.

Pokaż to, co najlepsze

Wiedząc, czym charakteryzuje się dany typ twarzy można odpowiednio dobrać fryzurę, makijaż czy nawet biżuterię, aby odpowiednio podkreślić atuty i dzięki temu czuć się bardziej komfortowo. Na przykład osoby o twarzy w kształcie serca makijażem powinny podkreślać oczy, aby nieco odwrócić uwagę od dość szerokiego czoła. Natomiast w przypadku fryzury warto zwrócić się w stronę nieregularności i asymetryczności, które pomogę zamaskować szerokie czoło. Najlepiej unikać długości włosów kończących się na linii szczęki oraz prostej grzywki.
Zawsze istnieje możliwość oddać się w ręce specjalisty, jednak podstawowa wiedza w tym temacie pomoże uniknąć wpadki wizerunkowej.

Redakcja e-damskietorebki.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu mody, urody, zdrowia oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka