Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Parapetówka- przyjęcie, które należy urządzić, żeby zaskarbić sobie przychylność nowych sąsiadów

Lifestyle Data publikacji - 30 września 2020 Autor - Redakcja e-damskietorebki.pl


Wprowadzanie się do swojego nowego, świeżo wyremontowanego domu to zawsze wyjątkowo podniosły moment. Od tej pory będzie się na swoim i każdy drobiazg będzie o tym przypominał.

Dlaczego urządzenie parapetówki jest takie istotne?

Po pierwsze, bo to doskonała okazja, aby podzielić się radością z przyjaciółmi i znajomymi. Po drugie wyprawia się ją po to, by zapewnić sobie szczęście i powodzenie.

W końcu odrobina boskiej opieki nad nowym gniazdkiem rodzinnym nigdy nie zawadzi. Po trzecie jest też bardziej przyziemny powód parapetówki. Po prostu każdy chce się zwyczajnie pochwalić tym, jak udało mu się urządzić nowe mieszkanie.

Co jest ważne podczas urządzania parapetówki?

Po pierwsze, aby każdy z gości miał gdzie siedzieć. W końcu byłoby bardzo niezręcznie, aby goście w trakcie spożywania posiłku zmuszeni byli stać. Po drugie podczas parapetówki trzeba zadbać, by znajomi i przyjaciele mieli widelec, łyżkę czy nóż.

Tuż po przeprowadzce trudno odnaleźć cokolwiek, bo wszystko leży w kartonach. Niemniej sztućce, talerze i szklanki to podstawowy asortyment każdego przyjęcia towarzyskiego i pod żadnym pozorem nie może go zabraknąć. Oczywiście jedzenie, napoje oraz alkohol to również rzeczy, bez których żadna parapetówka nie może się odbyć.

Jaki prezent na parapetówkę?

Z racji charakteru przyjęcia najlepsze są praktyczne prezenty. Mogą nimi zostać na przykład lampa, naścienny obraz czy książka kucharska. Może to być zestaw filiżanek i podstawek. Albo ładny kwiat doniczkowy. Warto podarować również gospodarzom taki upominek jak wino wraz z korkociągiem. To będzie nieformalna zapowiedź, że imprezy w tym miejscu powinny odbywać się częściej.

Prezentem, który na pewno się sprawdzi w nowym domu- jest naścienny zegar, czy zestaw noży kuchennych. Dobrym pomysłem jest też ekspres do kawy czy nawet elektryczny czajnik. Jak widać, możliwości na upominek z okazji parapetówki jest wiele, a wszystko zależy od pomysłowości i kreatywności darczyńców.

Czego lepiej nie kupować na parapetówkę?

Na pewno jedzenia. Jest raczej pewne, że gospodarze zapewnią gościom jego zapas. Lepiej nie dawać nowym lokatorom domu środków czyszczących ani mopa. Mogliby to źle odebrać. Jeszcze pomyśleliby, że to aluzja, iż w ich domu jest brudno.

Należy również uważać z wszelkimi dekoratorskimi poradnikami. Tu również mogłoby dojść do nieporozumienia. Gospodarze mogliby odebrać powyższy prezent jako złośliwą uwagę, jako że ich dom jest źle urządzony i wyposażony. Jak widać nawet podarunek z okazji parapetówki może rozbudzić niezdrowe emocje i domysły

Redakcja e-damskietorebki.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu mody, urody, zdrowia oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka