Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak dobrać kolor rajstop do koloru sukienki? – Zasady są bardzo proste

Lifestyle Data publikacji - 1 września 2020 Autor - Redakcja e-damskietorebki.pl

Wiesz o tym, że rajstopy wymyślili mężczyźni? Oni je zresztą też głównie nosili. Miały ich chronić nie tylko przed chłodem, ale i upiększać. Były nieodłącznym elementem męskiej arystokracji. Dlaczego nie kobiet? Bo one po prostu nosiły spódnice, a co było pod nimi, to już mniej istotne. Przełom nastąpił około roku 1960, ale jeszcze nie na masową skalę. Przyspieszyło to dopiero pojawienie się w 1965 roku minispódniczki. Jak dobrać kolor rajstop do koloru sukienki?

Dziś trudno wyobrazić sobie życie bez rajstop

To zdecydowana prawda. Sukienki i spódniczki, szczególnie w chłodniejsze dni, to czasem za mało. W niektórych miejscach pracy rajstopy są wręcz obowiązkowe, nawet jeśli na zewnątrz gorące lato. Jak dobrać kolor rajstop do koloru sukienki? Istnieje kilka uniwersalnych zasad, które niezależenie od panującej mody, zawsze się sprawdzają. Pod lupę jednak trzeba wziąć nie tylko sukienkę, ale i nasze buty oraz kolor naszej skóry. Te trzy podstawowe komponenty stanowią o estetycznej i eleganckiej całości. I bierze się je pod uwagę zarówno przy eleganckich stylizacjach, jak i tych na co dzień.

Nie od święta, ale na co dzień

Codzienne stylizacje służą nam do pracy, na zakupy, spotkania mniej i bardziej oficjalne. Sukienki do takich sytuacji nosimy w różnych kolorach. A buty wybieramy zazwyczaj wygodne. Jak dobrać kolor rajstop do koloru sukienki? W takich sytuacjach najlepiej sprawdzą się rajstopy w tak zwanym kolorze cielistym. I tutaj już sama nazwa sugeruje nam, czym powinniśmy się kierować w kolorze rajstop. Specjaliści od rajstop ze sklepu Denier.pl potwierdzają, że rajstopy powinny być jak najbardziej zbliżone do koloru naszej skóry Jeśli mamy opaloną lub śniadą karnację, to wybieramy te w odcieniach brązu. Jeśli jesteśmy posiadaczkami pięknej porcelanowej cery, to wybierzmy te w odcieniu delikatnego beżu lub kości słoniowej. Ta ważna zasada obowiązuje, gdy zakładamy jasną sukienkę i jasne buty.

Czarne sukienki i eleganckie stylizacje

Czarne sukienki zdecydowanie są lubiane i zazwyczaj wybierane do ważnych wyjść i uroczystości. Jak dobrać kolor rajstop do koloru sukienki, gdy przed nami wyjątkowe spotkanie lub impreza? Jeśli wybieramy czarną sukienkę, to zasada jest jedna – najlepiej czarne rajstopy, choć powinny być one o ton jaśniejsze od naszych butów. Możemy więc wybrać czarne rajstopy transparentne, kabaretki lub takie z kuszącymi wzorkami, a nawet w ciemnym graficie. Najważniejsze, aby to nie rajstopy przykuwały wzrok, lecz cała kreacja. Tylko wtedy wyglądamy subtelnie, naturalnie i elegancko.

Redakcja e-damskietorebki.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu mody, urody, zdrowia oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka