Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Zabieg Dermapen – na czym polega?

Uroda Data publikacji - 11 grudnia 2020 Autor - Redakcja e-damskietorebki.pl
zabieg dermapen

Technologia nieustannie się rozwija, a wraz z nią rozwijają się również zabiegi upiększające. Wciąż słyszymy o nowościach i innowacjach w branży urodowej. Jedną z nich jest zabieg Dermapen. Na czym polega zabieg Dermapen, dla kogo jest przeznaczony?

Zabieg Dermapen – technologia automatycznego nakłuwania

Specjalne urządzenie przeznaczone do zabiegu Dermapen wykorzystuje nowoczesną technologię automatycznego nakłuwania skóry. Pulsujące igły służą do wprowadzania substancji czynnych w głębsze warstwy skóry (iniekcja od 0,5 mm do 2,5 mm). Igły są wymienne, co gwarantuje higienę i sterylność zabiegu Dermapen.

Igły nie sprawiają jednak, że zabieg jest bolesny. Na skórę nakładany jest znieczulający żel. Innowacyjna technologia pozwala na komfortowe przeprowadzenie zabiegu. Igły nie mają też niklu i chromu, więc nie uczulają. Jedynymi przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegu Dermapen są aktywny trądzik (by nie podrażnić skóry), opryszczka, choroby nowotworowe czy ciąża.

Zabieg Dermapen – korzyści płynące z zabiegu

Dermapen to dobre rozwiązanie dla osób, które walczą z bliznami potrądzikowymi. Zabieg pozwoli na przebudowę struktury cery i stymulację powstawania nowych włókien kolagenowych. Nie jest to jednak jedynie na twarz. Poza tym, Dermapen pomoże na rozstępy. Urządzenie pobudzi naturalne procesy regeneracji skóry. Najlepiej zadziała na rozstępy w początkowej fazie, czyli gdy blizny są jeszcze czerwone lub różowe (z czasem stają się białe – wtedy zdecydowanie trudniej będzie się ich pozbyć, więc warto reagować wcześniej). Dermapen wygładza też cerę, napina ją i ujędrnia oraz pomoże w wygładzaniu zmarszczek.

Zabieg Dermapen – przebieg

Przed zabiegiem specjalista musi obejrzeć skórę, ewentualnie doradzić – warto więc skonsultować każdy wybrany zabieg medycyny estetycznej zanim się na niego zdecydujemy. Lekarz pomoże nam i wybierze zabieg najlepszy dla nas i dla naszych potrzeb – specjalista, który zobaczy skórę z bliska, doradzi najlepiej. Przed samym zabiegiem konieczne będzie również oczyszczenie cery z zanieczyszczeń oraz usunięcie makijażu. Następnym krokiem będzie nałożenie żelu znieczulającego skórę, by zabieg nike był bolesny. Maść zacznie działać po około 30 minutach. Po tym zacznie się proces nakłuwania. Nakłucia są na tyle małe, że nie spowodują powstania nieestetycznych blizn. Naskórek będzie się złuszczać, a skóra pobudzona zostanie do regeneracji. Uaktywnione zostaną fibroblasty odpowiedzialne za wytwarzanie nowych włókien kolagenowych. To właśnie kolagen odpowiada za jędrność i młody, odżywiony wygląd naszej skóry.

Redakcja e-damskietorebki.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu mody, urody, zdrowia oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

hydrolizowany kolagen