Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Prostownice fryzjerskie ranking – jako model wybrać dla siebie?

Lifestyle Data publikacji - 9 października 2020 Autor - Redakcja e-damskietorebki.pl


Od lat kobietom o bujnych kręconych włosach marzą się idealnie proste i gładkie fryzury. Aby osiągnąć taki efekt należy zaopatrzyć się w profesjonalną prostownicę fryzjerską. Dzięki niej nawet najbardziej niesforne loczki zamienią się w proste i lśniące pasma prostych włosów.

Wybór prostownicy – na co zwrócić uwagę?

Producenci prostownic oferują szeroki wybór modeli prostownic do włosów. O ile wizualnie są do siebie podobne, to mogą się od siebie bardzo różnić pod względem mocy, zakresu i regulacji temperatury oraz powłoki płytek grzewczych. Wszystkie parametry prostownic pozwalają ocenić jak szybko urządzenie będzie się nagrzewało oraz czy jest bezpieczne dla włosów.

Prostownice wyposażone w lepszej jakości powłoki płytek grzewczych, są mniej szkodliwe dla włosów. Rodzaj powłoki płytek należy świadomie dobierać do rodzajów włosów, do których urządzenie będzie przeznaczone. W przypadku posiadania grubych kręconych włosów, najlepszym wyborem będą powłoki tytanowe, ceramiczne lub diamentowe. Natomiast posiadaczki lekko falowanych i niepuszących się włosów, mogą bez obaw używać każdego typu powłoki. Wyjątkiem są tylko płytki z powłoką teflonową lub zupełnie pozbawione powłoki – te modele są niebezpieczne dla włosów, przy tym nie gwarantują żadnych efektów.

Moc i zakres temperatur prostownic

O tym czy prostownica spełni oczekiwania użytkownika świadczy również jej moc. Na rynku dostępne są modele, których zakres mocy wynosi od 25 do 70W. Oczywistym jest, że im wyższa moc prostownicy tym mniej czasu będzie potrzebne do osiągnięcia maksymalnej temperatury urządzenia. Dla grubych i kręconych włosów lepiej sprawdzą się prostownice o mocy minimum 100W, natomiast do cienkich i delikatnych włosów zalecane są modele o mocy mniejszej niż 100W.

Włosy różnią się od siebie nie tylko strukturą i grubością, ale także podatnością na stylizację. W związku z tym idealna prostownica musi być wyposażona w termostat lub regulację temperatury. Bez odpowiednich ustawień temperatury do danego typu włosów, możemy uszkodzić włosy lub w ogóle nie uzyskać pożądanego efektu stylizacji.

Prostownice fryzjerskie ranking – jak wybrać najlepszą?

Prostownice do włosów to proste urządzenia, które pozwolą w domu uzyskać efekt prostych włosów. Aby wybrać najlepszą należy dobrać model do rodzajów włosów – nie odwrotnie. Najlepsze modele, to te które producenci rekomendują do salonów fryzjerskich. Są one zdecydowanie wyższej jakości, niż modele nieznanych firm. Umiejętne korzystanie z prostownicy fryzjerskiej gwarantuje szybką stylizację bez jednoczesnego uszkodzenia włosów.

Redakcja e-damskietorebki.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu mody, urody, zdrowia oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka