Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Chna do włosów i inne metody farbowania

Lifestyle Data publikacji - 8 października 2020 Autor - Redakcja e-damskietorebki.pl


Współczesne kobiety pokochały koloryzację włosów. Dzięki temu mogą mieć nie tylko wymarzony odcień, ale też ukryć na przykład siwiznę, która czasami pojawia się na skroniach już w wieku około 30 lat. Z pewnością nikomu nie dodaje to uroku, dlatego warto stosować łagodne sposoby koloryzacji, które absolutnie nie wpływają negatywnie na stan naszej fryzury.

Chna do włosów, czyli najbardziej naturalny sposób na farbowanie

Czasami kobiety obawiają się pierwszej koloryzacji włosów, ponieważ nie są do końca pewne tego, jaki będzie efekt finalny. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie farbowanie ich za pomocą chny. Dlaczego jest to dobry pomysł? Chna to produkt naturalny, który na trwałe nie zmienia koloru włosów. Oznacza to, że już po kilku lub kilkunastu myciach, w zależności od kondycji i stanu włosów, będzie można powrócić do swojego naturalnego koloru. Ten preparat będzie zatem odpowiedni dla tych kobiet, który chciałyby odrobinę podkreślić kolor swoich ciemnych włosów, nadać im interesujący odcień, jednak nie robić nic drastycznego. Czasami po zastosowaniu chny efekt jest naprawdę spektakularny, pomimo tego, że kolor wydaje się być taki sam. Jest jednak głębszy, bardziej mieniący się, włosy wyglądają na zdrowe i odżywione. Chna jest dedykowana dla kobiet, które z natury posiadają włosy ciemne. Często sięgają po nie kobiety, które są w ciąży. Jeżeli obawiają się stosowania farb, które mają zdecydowanie bardziej agresywne składniki, sięgają po to, co pochodzi z natury. Trzeba wiedzieć jednak o tym, że chna nie jest polecana dla kobiet, które wcześniej farbowały włosy innymi preparatami. Należy poczekać, aż włosy odrosną, a dopiero wtedy stosować tę naturalną farbę. W innym przypadku może dojść do reakcji, której efektem będzie kolor naprawdę trudny do przewidzenia. Lepiej nie fundować sobie takich atrakcji.

Trwałe sposoby koloryzacji

Chna dosyć szybko wymywa się z włosów. Oznacza to, że już po kilkunastu myciach po farbowaniu nie będzie śladu. Ma to swoje dobre, ale też złe strony. Kto zatem pragnie trwałego koloru, który nie będzie znikał z włosów tak szybko, musi zdecydować się na koloryzację za pomocą farb dostępnych w drogeriach lub w salonach fryzjerskich. Te preparaty najczęściej nie zawierają już szkodliwego amoniaku, który może negatywnie wpływać na kondycję włosów. Stosowane są w nich inne rozwiązania, dzięki czemu kolor można drastycznie zmienić, na przykład z blondynki stać się brunetką. Stosując trwałe sposoby koloryzacji, trzeba jednak pamiętać o tym, że powrót do naturalnego koloru jest dużo trudniejszy. Często trzeba po prostu poczekać, aż włosy same odrosną. W innym przypadku pomocna może być dekoloryzacja, jednak to zabieg, który może doprowadzić do osłabienia stanu włosów. Podsumowując, warto wiedzieć, że chociaż współczesne kobiety mają naprawdę wiele możliwości zmiany koloru włosów, wciąż sporo z nich sięga po to, co naturalne. Dzięki temu kolor może być głębszy i bardziej wyrazisty, a włosy wypielęgnowane i zdrowe. Częste rozjaśnianie, przyciemnianie i manipulowanie kolorem przy pomocy farb z drogerii może doprowadzić do poważnego osłabienia ich stanu.

Redakcja e-damskietorebki.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu mody, urody, zdrowia oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka