Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Spinki do mankietów – rodzaj męskiej biżuterii, którą nosi się wyłącznie w określonych konfiguracjach

Lifestyle Data publikacji - 5 września 2020 Autor - Redakcja e-damskietorebki.pl


Spinki do mankietów to rodzaj eleganckiej męskiej biżuterii i nie wypada więc nosić ich byle jak. Spinki do mankietów pasują raczej do białych jednolitych koszul i zakłada się je w ważnych wyjątkowych chwilach.

Na jakie okazje warto założyć spinki do mankietów?

Po pierwsze pasują one idealnie na własny ślub. Ta szczególna uroczystość wymaga więc wyjątkowej oprawy. Spinki do mankietów nadają się też na wyjścia formalne, takie jak opera czy filharmonia. Nie wolno bez nich wychodzić z domu, gdy idzie się na ważną konferencję czy galę.

Jako że spinki do mankietów są najczęściej ze srebra lub złota, idealnie nadają się do fraka czy garnituru. Można je co prawda nosić z innymi koszulami, jednak zestawienie to podczas spotkań towarzyskich jest raczej rzadko stosowane.

Jak dobrać spinki do mankietów?

Po pierwsze rodzaj spinek należy dopasować do uroczystości. W przypadku spotkań formalnych najlepsze będą spinki klasyczne. Na luźne towarzyskie spotkania można założyć spinki casualowe, czyli takie, które mają rozmaite formy i kolory. Po drugie w doborze spinek kluczową rolę gra kolor koszuli. Do białej koszuli pasują wyłącznie pozłacane lub posrebrzane spinki.

W przypadku koszul kolorowych panuje większa dowolność i mniejszy stylizacyjny rygor. Trzeba jedynie pamiętać o tym, by za mocno nie kontrastowały one z odcieniem koszuli. Przy zakładaniu spinek do mankietów nie można zapominać o dodatkach typu pasek do spodni czy zegarek na rękę. I tak do srebrnego zegarka absolutnie nie pasują złote spinki. Jest to poważna stylizacyjna wpadka.

Inne wytyczne związane ze spinkami do mankietów

Jeśli chodzi o spinki do mankietów, to aby wyglądały one gustownie oraz modnie muszą one występować w określonych konfiguracjach. Na przykład, gdy ma się na sobie elegancką koszulę i spinki do mankietów wypada założyć do nich muchę lub krawat.

Ich brak mógłby zostać odebrany jako mieszanie stylu formalnego i nieformalnego. A to nie jest pochwalana praktyka stylizacyjna. Koszula, do której zakłada się klasyczne spinki do mankietów, nie powinna mieć rozpiętego kołnierzyka. Zaleca się, aby był on usztywniony i zapięty.

Czy w takim razie można nosić kolorowe spinki do mankietów?

Oczywiście, że tak. Jednak nadają się one bardziej na okazje niezobowiązujące typu rodzinny grill czy wypad na weekend. Jest to związane z ich wyglądem. Spinki do mankietów w kształcie samochodu, motoru czy ulubionego zwierzątka nie prezentują się zbyt dostojnie.

Niemniej nie oznacza to, iż są brzydkie. One raczej traktują stylizacyjne trendy z przymrużeniem oka i są elementem humorystycznym – mocno skupiającym na sobie uwagę innych.

Redakcja e-damskietorebki.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu mody, urody, zdrowia oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka