Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak ozdobić paznokcie, aby manicure wyglądał niebanalnie?

Lifestyle Data publikacji - 7 września 2020 Autor - Redakcja e-damskietorebki.pl


Manicure i pedicure to jeden ze sposobów na to, aby zamanifestować swój własny styl i podkreślić wizerunek. Wydaje się, że paznokcie nie odgrywają większej roli w tym, jak się prezentujemy. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Miłośniczki klasyki często wybierają frencz albo kolor czerwony na paznokciach. Kobiety lubiące to, co nowoczesne, sięgają po paznokcie zgodne z najnowszymi trendami, śledząc doniesienia z branży. Zadbane paznokcie pięknie podkreślają urodę dłoni, są oznaką dobrego stylu i wskazują, że kobieta myśli o swoim wizerunku całościowo, skupiając się nawet na drobnostkach.

Jak ozdobić paznokcie, gdy można zaszaleć z ich wizerunkiem

Niektóre panie muszą trzymać się klasyki, ponieważ właśnie takie zasady panują na przykład w miejscu ich pracy. Wtedy paznokcie muszą być maksymalnie skrócone, wypielęgnowane, pomalowane w taki sposób, aby nie rzucały się w oczy. Jedyną fanaberią może być zrobienie sobie manicure francuskiego albo pomalowanie ich na klasyczny czerwony kolor. Na szczęście są też kobiety, które nie muszą trzymać się żadnych zasad, ozdabiając swoje paznokcie dokładnie tak, jak tego pragną. Jeżeli ma się takie możliwości, warto postawić między innymi na bardzo popularny teraz manicure w artystycznym stylu. Każdy paznokieć może być pomalowany innym kolorem, na płytce mogą znajdować się też plamki i inne nieregularne wzorki, do których wykonania stosuje się kolorowe lakiery. To świetna opcja szczególnie dla tych kobiet, które lubią niebanalne połączenia kolorystyczne. Inna ciekawa możliwość to zdobienie paznokci za pomocą trójwymiarowych, przyklejanych na płytkę aplikacji. Taki manicure wygląda naprawdę niebanalnie, świetnie sprawdza się w przypadku kobiet, które lubią wyraziste ozdoby. Lepiej zrezygnować natomiast z takich zdobień na wszystkich paznokciach. Wtedy dłonie mogą wyglądać w sposób zbyt przerysowany, co nie będzie prezentowało się pozytywnie.

Małe dzieła sztuki na paznokciach

Jeżeli na paznokciach pragniemy mieć małe dzieła sztuki, musimy wybrać się do osoby, która maluje je właśnie w ten sposób. Wbrew pozorom nie każda manikiurzystka wykonuje takie zdobienia. Czasami trzyma się tylko paznokci jednokolorowych, które są wykonywane jakąś konkretną metodą. Zanim zdecydujemy się na jakiś wzór, warto poszukać inspiracji w sieci. Tych natomiast nie brakuje. Zdobienia paznokci możemy oglądać na dosłownie setkach tysięcy stron w internecie. Warto wiedzieć o tym, że wiele ciekawych trendów przychodzi do nas na przykład z Rosji. To właśnie tam narodziła się moda na paznokcie, które są piłowane w specyficzny sposób, tak, że są bardzo długie i ostro zakończone. Preferencje co do tego, jak mają one wyglądać ostatecznie, to już kwestia indywidualna. Współczesna technika zdobienia paznokci pozwala między innymi na ich wydłużenie u manikiurzystki. Nawet jeżeli nie posiada się swoich długich i mocnych, po dwóch godzinach w salonie można mieć długie pazurki w wybranym przez siebie kształcie. Decydując się na konkretne rozwiązania, warto pamiętać o wygodzie. Zbyt długie paznokcie mogą zwyczajnie przeszkadzać w wykonywaniu wielu codziennych czynności.

Redakcja e-damskietorebki.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu mody, urody, zdrowia oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka