Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak w prawidłowy sposób dobrać biustonosz?

Lifestyle Data publikacji - 22 września 2020 Autor - Redakcja e-damskietorebki.pl


Odpowiednie dopasowanie biustonosza z całą pewnością jest bardzo istotne dla każdej kobiety, niezależnie od jej wieku. Dzięki temu jej sylwetka w dużo lepszy sposób się prezentuje, co zdecydowanie jest korzystnym rozwiązaniem. Dlatego wiele pań zastanawia się, jak prawidłowo dobrać biustonosz, aby lepiej się prezentować. Warto się zastosować do kilku podstawowych zasad, które ułatwią wybór odpowiedniego rozmiaru tej części kobiecej garderoby.

Obwód pod biustem

Podczas zakupu odpowiedniego rodzaju biustonosza należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego rozmiar. Bardzo istotne jest, aby w dobry sposób był on dopasowany do sylwetki kobiety, która będzie go nosiła. W tym celu warto przede wszystkim zmierzyć obwód pod biustem. W tym celu należy stanąć prosto oraz swobodnie oddychać. Centymetr należy przyłożyć do ciała pod biustem w bardzo ścisły sposób. Warto mierzyć obwód pod biustem dość ciasno, ponieważ biustonosz podczas noszenia będzie się mógł rozciągnąć. Obwody biustonosza są produkowane co pięć centymetrów, dlatego uzyskany przez siebie wynikać należy zaokrąglić w dół. Na przykład jeśli uzyskamy wynik 72 centymetry to odpowiedni dla nas obwód będzie wynosił 70 centymetrów. Określenie obwodu pod biustem jest bardzo istotną czynnością podczas wyboru biustonosza, ponieważ dzięki temu będzie on dla nas w pełni wygodny i komfortowy.

Obwód w biuście

W celu dokonania wyboru odpowiedniego rozmiaru biustonosza powinno się również zmierzyć obwód w biuście. Miara powinna być pobrana z najszerszego miejsca w biuście, jednak musi być ona przyłożona dość luźno. Miara powinna być na tej samej wysokości zarówno z przodu na piersiach, jak i z tyłu na plecach. Dzięki temu będzie można uzyskać w pełni optymalny wynik, co sprawi, że w odpowiedni sposób dobierzemy biustonosz. Dokonanie pomiaru obwodu pod biustem oraz w biuście umożliwi nam określenie, jaka miseczka biustonosza będzie dla nas najlepsza. Aby pomóc sobie w wyborze konkretnej miseczki najlepiej będzie skorzystać z dostępnych tabeli rozmiarów.

Przymierzenie biustonosza

Kolejnym istotnym aspektem podczas wyboru biustonosza będzie również jego przymierzenie, co jest bardzo ważne. Tylko przymierzenie biustonosza pozwoli nam stwierdzić, czy rzeczywiście dobrze na nas leży. Piersi powinny w równomierny sposób wypełniać miseczki. Natomiast biustonosz nie powinien nas w żadnym miejscu uwierać ani też być zbyt ciasny. Dzięki temu z całą pewnością będzie nam dobrze służył. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednie dopasowanie ramiączek. Można je samodzielnie regulować.

Redakcja e-damskietorebki.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu mody, urody, zdrowia oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka