Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak oczyszczać skórę głowy, by włosy były zdrowe i lśniące?

Lifestyle Data publikacji - 12 września 2020 Autor - Redakcja e-damskietorebki.pl


Słysząc o oczyszczaniu najczęściej myślimy o skórze twarzy. Jednak nie tylko twarzą powinnyśmy się zająć. Skóra głowy również potrzebuje odżywienia oraz odpoczynku od masek, odżywek czy olejków. Jak oczyścić skórę głowy, by włosy były zdrowe i piękne?

Dlaczego skóra głowy potrzebuje oczyszczania?

Kurz, brud, środki do stylizacji, oleje czy maseczki nie są bez znaczenia dla skóry głowy oraz włosów. Codzienne zanieczyszczenia, z którymi mamy do czynienia nie tylko sprawiają, że włosy są matowe i niemiłe w dotyku. Również z tego powodu włosy słabiej przyswajają wszystkie składniki odżywcze, którymi próbujemy je regenerować.

Skóra głowy, która nie jest oczyszczona sprawia, że włosy są osłabione, skóra szybko się przetłuszcza, często swędzi, jest skłonna do łupieżu.

Peeling – sposób na oczyszczenie skóry głowy

Zastanawiając się, jak oczyścić skórę głowy, warto wspomnieć o peelingu. Jest to zabieg, który wykonujemy w domowym zaciszu. Jest łatwy do przeprowadzenia i jednocześnie bardzo skuteczny. Wystarczy w wilgotne włosy wetrzeć preparat do peelingu. Następnie wykonujemy delikatny masaż. Na zakończenie dokładnie spłukujemy głowę.

Wykonując peeling skóry głowy możemy korzystać z kosmetyków, które są do nabycia w drogeriach, jak i skomponować peeling, który będzie odpowiedzią na nasze problemy.

Najprostszy do wykonania jest peeling cukrowy. Wystarczy połączyć delikatny szampon z cukrem i delikatnie wetrzeć go we włosy. Można użyć cukru trzcinowego lub białego. Ważne jest, by ziarenka były jak największe. Trzeba też pamiętać, że cukier szybko się rozpuszcza, więc peeling wykorzystujemy od razu po zrobieniu i nie zostawiamy do kolejnego użycia, gdyż straci swoje właściwości.

Peeling cukrowy będzie się delikatnie pienił i dobrze nawilży skórę głowy. Trzeba jednak pamiętać, że musi być dokładnie spłukany.

Peeling oczyszczający można zrobić na bazie kawy. Do 2 łyżek delikatnego szamponu wystarczy dodać 3 łyżki zmielonej kawy. Jest to peeling, który może podrażniać delikatną skórę, więc nie należy z niego często korzystać.

Zastanawiając się, jak oczyścić skórę głowy warto wspomnieć o peelingu lnianym, który normalizuje pracę gruczołów łojowych. Polecany jest do łuszczącej się skóry. Chcąc go przygotować należy 4 łyżki cukru, zmieszać z octem jabłkowym oraz 2 łyżkami siemienia lnianego.

Stosując peeling do skóry głowy raz w tygodniu można zauważyć znaczną poprawę kondycji włosów i skóry. Skóra będzie oczyszczona, zrelaksowana, i uspokojona. Dzięki temu dużo lepiej będzie wchłaniała substancje odżywcze, które będziemy stosować. Włosy staną się grube, przestaną wypadać, będą lśniące i zdrowe.

Redakcja e-damskietorebki.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu mody, urody, zdrowia oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

materac dla dziecka